TWITTER: @SPACESOLDIERSTRFACEBOOK: SPACE SOLDIERSINSTAGRAM: @SPACESOLDIERS

GeForce Cup 2017 şampiyonu Space Soldiers

GeForce Cup 2017 şampiyonu Space Soldiers

Yazar: Ali "Maxxie" Or

29 Mayıs 2017

33961

GÖRÜNTÜLENME

Polonya’daki turnuvayı domine eden takımımız, finalde Red Reserve’ü de rahat geçerek GeForce Cup 2017 Şampiyonu oldu.

Wroclaw, Polonya’da 27-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen GeForce Cup 2017, Space Soldiers’ın da aralarında bulunduğu dört davetli ve dört elemelerden gelen olmak üzere sekiz takımın mücadelesine tanık oldu. 30.000$ dolar ödül havuzu bulunan turnuvada ilk rakibimiz Bulgar temsilcisi Imperial’dı.

Çeyrek final mücadelesine Cache’te muhteşem takım oyunu sonucu alınan 16-6’lık galibiyetle başladık. İkinci harita ise, Nuke ile birlikte en az oynadığımız iki haritadan biri olan Overpass’ti. Rakibimizin harita tercihi Engin “MAJ3R” Küpeli’nin 27 kill ile yıldızlaşması sonucu 16-11 galibiyetimizle sonuçlandı ve adımızı yarı finale yazdırdık. Zaman zaman takımımıza karşı sürpriz gerçekleştirebilen Bulgar ekibine karşı aldığımız rahat galibiyet, aslında turnuvanın gidişatı hakkında önemli sinyaller veriyordu.

Turnuva öncesi yarı finalde PENTA ile karşılaşacağımızı düşünüyorduk fakat yeni koçları Niko “naSu” Kovanen ile katıldıkları ilk turnuvada PENTA, Gatekeepers’a 2-0 mağlup olunca karşımızda beklediğimizden biraz daha zayıf bir rakip bulduk. Çeyrek finaldeki yıldızlarımız “MAJ3R” ve Buğra “Calyx” Arkın’a nazire yaparcasına 48 roundluk seride 90 kill alan Ahmet “paz” Karahoca ile İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş takımımızı finale taşıdı.

Finalde de beklediğimiz rakip yerine süpriz bir takım ile karşılaştık. Mikail “Maikelele” Bill’i bir turnuvalığına kadrosuna katan Red Reserve, Kinguin’i 2-0 mağlup edince finalin adı belli oldu: Space Soldiers – Red Reserve.

Finalde, rakibimizin Cobblestone’u açıkta bırakması sayesinde maça 1-0 önde başladık diyebiliriz. Zira Xantares’in muhteşem Cobblestone performansı karşısında İsveç temsilcisinin çözüm bulamaması, haritayı 16-8 takımımıza kazandırdı. Finalin ikinci haritasıysa, Cobblestone kadar olmasa da bir o kadar oynamaktan zevk aldığımız Mirage’di. Kupaya 16 round uzaklıkta olan takımımız, muhtemel şampiyonluğun verdiği motivasyonla dominant bir oyun sergiledi. Haritayı 16-1, finaliyse 2-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

GeForce Cup 2017 şampiyonluğu bize 15 bin dolarlık ödülden çok daha fazlasını ifade ediyor. Toplam altı harita süren Wroclaw serüvenimizde, rakiplerimize harita kazanma şansı vermeyerek aslında artık bu seviyelerin üzerine çıkmaya başladığımızı gösterdik. Dahası, tüm turnuva boyunca bir haritada kaybettiğimiz maksimum round sayısı, Gatekeepers’a karşı oynadığımız Overpass’te 11 oldu. Oynamayı pek tercih etmediğimiz bu harita dışarıda bırakıldığında, kalan beş haritada toplamda sadece 31 round kaybettik ki bu performans harita başına 6 rounda denk geliyor. Bir başka deyişle, normal şartlar altında oynamadığımız Overpass’i dışarıda bırakırsak, GeForce Cup 2017’deki ortalama harita skorumuz 16-6, gelecek adına oldukça umut verici bir istatistik olarak önümüzdeki turnuvalara göz kırpıyor.

33961