TWITTER: @SPACESOLDIERSTRFACEBOOK: SPACE SOLDIERSINSTAGRAM: @SPACESOLDIERS

Haftanın Özeti (23 Ekim – 29 Ekim)

Haftanın Özeti (23 Ekim – 29 Ekim)

yazar: Ali "Maxxie" Or

30 Ekim 2017

12971

GÖRÜNTÜLENME

Avrupa Minörü öncesi son haftayı geride bıraktık. Minör öncesi son hazırlıklıkların yapıldığı haftada beş CS:GO maçına çıktık. 23-29 Ekim haftasının öne çıkan başlıkları karşınızda.

İlk 20 içinde kalmaya devam

HLTV.org’un yayınladığı haftalık takım sıralamasında Space Soldiers, iki sıra gerileyerek 20. oldu. Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek Avrupa Minörü ile WESG Avrupa ve BDT Bölgesel Finalleri ile tekrar yükselişe geçeceğimize inanıyoruz. Bu iki eleme turnuvasında alınacak güzel sonuçlarla şimdiye kadarki en iyi derecemiz olan 18 liği daha da geliştirebiliriz.

Minör grubumuz belirlendi

2-5 Kasım’da Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek Avrupa Minörü’nde takımımız B Grubu’nda mücadele edecek. B Grubu’nda Space Soldiers ile birlikte OpTic Gaming, PRIDE ve eXtatus yer alacak. Grubu ilk iki sırada bitiren takımların play-off aşamasına yükseleceği ve ilk iki takımı ana majör elemelerine gönderecek minörün diğer grubuysa; Team EnVyUs, GODSENT, AGO ve ex-Outlaws, takımlarından oluşuyor.

ESEA Premier’de Space Soldiers rüzgarı

İlk dört maçta iki galibiyet ve iki mağlubiyet alarak iyi bir başlangıç yapamadığımız ESEA Premier yeni sezonunda Space Soldiers geçtiğimiz haftayı domine etti. 24, 25 ve 26 Ekim’de toplam beş maça çıkan takımımız, tüm maçlarını kazanarak orta sıralardan kurtuldu ve kendisine ilk üçte yer buldu.

Bu beş maçtan ilk ikisi, 1337HUANIA ve Endpoint takımlarına karşı Overpass’teydi. Rakiplerini 16-5 ve 16-11’lik skorlarla mağlup eden Space Soldiers, son dönemlerde Overpass’i de harita havuzuna eklediğini kanıtladı. Bu iki maç sonrası Litvanyalı CHAOS takımını Train’de 16-11 ile geçen Space Soldiers, haftanın son iki maçını Cache haritasında oynadı.

Geçtiğimiz haftaki rakiplerimiz arasında bizi en çok zorlayacak iki takım Seed ve Jacob “Pimp” Winneche, Jesper “TENZKI” Plougmann gibi önemli oyunculara sahip karma Not Academy olarak öne çıkıyordu. Bu iki maçta da harita seçimini istediği gibi yönlendiren Space Soldiers, rakiplerini Cache’te oynamak zorunda bıraktı. Her iki maçta da kusursuza yakın “T performansı” göstermemiz sonucu Seed’i 16-6, Not Academy’yi ise 16-8 mağlup ederek 5’te 5 yaptık. Yeni bir haftaya girerken ESEA Premier Sezon 26’da 7 galibiyet, 2 mağlubiyete sahip Space Soldiers üçüncü sırada yer alıyor.

12971