TWITTER: @SPACESOLDIERSTRFACEBOOK: SPACE SOLDIERSINSTAGRAM: @SPACESOLDIERS

Haftanın Özeti (25 Eylül – 1 Ekim)

Haftanın Özeti (25 Eylül – 1 Ekim)

yazar: Ali "Maxxie" Or

2 Ekim 2017

9088

GÖRÜNTÜLENME

ESEA Sezon 25 MDL Global Challenge, ECS Sezon 4 Yükselme Maçı, LAN turnuva elemeleri derken Space Soldiers oldukça yoğun bir haftayı geride bıraktı. Yeni bir serinin ilk ayağı, 25 Eylül - 1 Ekim haftasının Space Soldiers özelindeki özeti karşınızda.

Yeni sezonun ilk kupası

ESEA Premier Sezon 25 Avrupa’yı zirvede tamamlayan Space Soldiers, Global Challenge’da bölgesini Kinguin ve FlipSid3 Tactics ile birlikte temsil etme hakkı kazanmıştı. A Grubu’nda Grayhound ve Kinguin’i sırasıyla 16-13 ve 16-12 geçen takımımız yarı finalde Kuzey Amerika bölgesini birinci sırada bitiren Rise Nation ile eşleşti.

Space Soldiers, önce Rise Nation’ı sonrasındaysa finalde FlipSid3 Tactics’i 2-0 mağlup edip ESEA Sezon 25’in en büyüğü oldu ve yaz arasından sonraki ilk kupasını kazandı.


Dünya’nın en iyi 20 takımın arasında

Tüm Dünyaca güveninirliğinde hemfikir olunan HLTV.org takım sıralaması her pazartesi olduğu gibi 25 eylülde de güncellendi. ESEA Global Challenge şampiyonluğunun da etkisiyle takımımız üç sıra yükseldi ve 19. sırada kendine yer buldu.


DESPE hatası düzeltildi

Oyuncularımızdan Çağatay “DESPE” Sedef’e ESL tarafından verilen iki yıllık ceza, Space Soldiers ile ESL’in görüşmesi sonucunda kaldırıldı. ESL’den yapılan açıklamada cezanın bir hata olduğu ve “incelemelerin ardından DESPE’nin hiçbir kural ihlali veya hile yapmadığı” belirtildi.


Sezon 5’te görüşürüz

Space Soldiers 29 Eylül Cuma günü, Virtus.pro karşısında çok önemli bir maça çıktı. ECS Sezon 4 Geliştirme Ligi’ni ikinci sırada tamamlamamız sonucunda ana ligi sondan ikinci tamamlayan Virtus.pro ile eşleşmiştik. Beş harita üzerinden oynanan maçın galibi Avrupa’nın en prestijli liglerinden olan ECS’in dördüncü sezonunda mücadele etme hakkı kazanacaktı.

Maç önemli olduğu kadar enteresandı zira aynı iki takım önceki sezonun Yükselme Maçı’nda da karşılaşmış, her haritası inanılmaz heyecana sahne olan mücadele Polonya ekibinin 3-1’lik üstünlüğüyle sonuçlanmıştı.

Cuma günü maç başladığında sanki yeni bir mücadele değil, önceki maçın devamı gibiydi. Space Soldiers, Paweł “byali Bieliński ve Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski’nin güzel oyununun da etkisiyle Train haritasını uzatmalarda kaybetti ve 1-0 geriye düştü. İkinci harita Cache’ti fakat artık evimiz diyebileceğimiz bu haritada 16-6’lık şok yenilgiyle kendimizi bir anda 2-0 geride bulduk.

Seride tutunmak için çıktığımız üçüncü harita rakibimizin seçimiydi. Mirage’da İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş ve Buğra “Calyx” Arkın toplamda 76 skor alarak bizi 16-14’lük galibiyete taşıdı ve durumu 2-1’e getirdi. Cobblestone’da da tekrar sahnede olan ikili, 16-2’lik muhteşem galibiyetin mimarlarıydı.

2-0’dan 2-2’ye gelen maçın son haritası Inferno’ydu. CT olarak başladığımız haritanın ilk aşamaları başa baş mücadeleye sahne oldu ve takımımız yedinci raundun sonunda 4-3’lük öndeydi. Sonrasındaysa tam anlamıyla Virtus.pro rüzgarı esti. Filip “NEO” Kubski önderliğinde Space Soldiers’tan üstün bir oyun sergileyen Polonyalılar, üst üste 13 raunt kazanarak haritayı 16-4, seriyi ise 3-2 kazandı. Engin “MAJ3R” Küpeli’nin espirili bir dille dediği gibi, geçen sezon 3-1 ve bu sezon 3-2 ile kaçırdığımız ECS biletini beşinci sezonda elde etmememiz için hiçbir sebep yok.


EPICENTER 2017 umutları devam ediyor

Rusya’nın St. Petersburg kentinde 23-29 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek EPICENTER 2017’nin Avrupa elemelerinde ikinci maçımıza 1 Ekim Pazar günü çıktık. A Grubu’nda mücadele eden Space Soldiers, 17 Eylülde NiP’ye 2-0 yenilmişti. BIG’e karşı oynayacağımız maçı kaybeden takım, 500.000$ ödül havuzlu turnuvaya gitme umudunu da yitirecekti.

A Grubu mağluplar maçında ilk harita olan Cache, Ahmet “paz” Karahoca dominasyonuna sahne oldu. 22-18’lik uzatma galibiyetimizde paz, tam 49 skor alarak uzun süre unutulmayacak bir performansa imza attı. Rakibimizin seçimi Overpass’te ise XANTARES, aldığı 30 skor ile 16-13’lük galibiyette takımımıza liderlik ederken onu 23 skor ile paz izledi.

2-0’lık sonuçla BIG elemelere veda ederken Space Soldiers, umutlarını sürdürdü. Takımımız gruptan çıkmak için galipler maçında FaZe Clan’a diş geçiremeyen NiP ile karşılaşacak.


Çin’e iki adım daha yakınız – StarLadder i-League Invitational 2 Avrupa Elemeleri

EPICENTER 2017 elemelerinin yanı sıra Space Soldiers, StarLadder i-League Invitational 2 Avrupa elemeleri ilk aşaması kapsamında da maçlara çıktı. 16 takımlı aşamada son 2’ye kalan ekipler elemelerin ikinci aşamasına katılmaya hak kazanacaktı. İlk maç EnVyUs Academy takımına karşıydı. Takımımız iyi direnç gösteren rakibini 16-12 ve 19-16’lık skorlarla mağlup edip North Academy’nin rakibi oldu.

20 yaş ortalamasıyla Danimarka’nın önemli genç yeteneklerine sahip North Academy, Space Soldiers karşısında iyi mücadele etse de Overpass’te 17-19, Inferno’da 13-16 yenilmekten kaçamadı. Maçta oynanan 65 rauntta toplam 111 skor alan XANTARES – MAJ3R ikilisi potansiyeli yüksek rakibe karşı galibiyeti getirdi.

Çin’in Şanghay şehrinde düzenlenecek ve 150.000$ ödül havuzuna sahip turnuvaya katılmak için takımımızının ikinci aşamayı zirvede bitirmesi gerekiyor. Bu aşamadaki ilk rakibimiz Team EnVyUs olacak.

9088