TWITTER: @SPACESOLDIERSTRFACEBOOK: SPACE SOLDIERSINSTAGRAM: @SPACESOLDIERS

Haftanın Özeti (30 Ekim – 5 Kasım)

Haftanın Özeti (30 Ekim – 5 Kasım)

Yazar: Ali "Maxxie" Or

7 Kasım 2017

38830

GÖRÜNTÜLENME

Geçtiğimiz hafta, Space Soldiers adına üzücü başladı. Avrupa Minörü’ne gelindiğindeyse takımımız Bükreş’ten olabilecek en iyi sonuçla döndü ve belki de şimdiye kadarki en büyük başarısına imza attı. Haftanın özeti karşınızda.

WCA 2017’ye erken veda

WCA 2017 Avrupa Elemeleri’nde çeyrek finale kadar iyi bir görüntü çizen Space Soldiers, üç takımın finallere gideceği elemelerde EnVyUs ile eşleşmişti. Fransız rakibimizin çekilmesinin ardındansa onların yerine Doğu Avrupa devi Na’Vi ile oynadık.

Maça kendi harita tercihimiz Cobblestone’da aldığımız 16-14’lük talihsiz mağlubiyetle başlarken, rakibimizi kendi haritası Train’de 16-9 gibi rahat bir skorla geçerek seride durumu eşitledik. Son harita Overpass ise adeta bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Na’Vi, iyi T performansı sonucu devreye 10-5 önde girerken, ikinci yarıyı aynı skorla önde kapatıp maçı uzatmaya götürmeyi bildik. Uzatmalarda gülen taraf Na’Vi olunca haritadan 19-17, seridense 2-1 mağlubiyetle ayrıldık ve WCA 2017 finallerine katılma hakkımızı kaybettik.


Avrupa Minörü şampiyonu

Romanya, Bükreş’te düzenlenen ve ELEAGUE Major: Boston 2018 ana elemelerine iki takım gönderecek Avrupa Minörü’nde, Space Soldiers gruptaki ilk maçına “eXtatus” karşısında çıktı. Train’deki karşılaşmayı 16-8 kazanan takımımız, aynı haritada OpTic Gaming’e devrede 11-4 önde olmamıza rağmen 16-13 kaybedince grup ikinciliği için PRIDE ile oynamak durumunda kaldı.

PRIDE’a karşı açılış haritası Mirage’da bu kez 10-5 üstünlüğü koruyamadık ve haritayı 16-11 kaybettik. Sonraki iki harita, Cobblestone ve Train ise Buğra “Calyx” Arkın’ın muhteşem performansının etkisiyle sırasıyla 16-7 ve 16-6 galibiyetimizle sonuçlanınca play-off aşamasına çıkmayı başardık.

İlk rakibimiz EnVyUs’a karşı Overpass’te 16-10 mağlup olarak başladığımız seriyi Inferno ve Cache’teki rahat galibiyetlerimizle 2-1 kazanarak majör ana elemelerine bir adım daha yaklaştık. Artık majör ana elemeleriyle aramızda sadece tek bir seri kalmıştı ve rakip grupta mağlup olduğumuz OpTic’ti. Bu seri de minörde alıştığımız şekilde, rakibi zorlayamadan aldığımız bir mağlubiyetle başladı. Ardından ise Cache’te aldığımız 16-3’lük ezici galibiyetle durumu dengeledik. Son harita Mirage ise oldukça uzun ve yorucu bir maratona dönüştü. CT olarak başladığımız haritada devre arasına 11-4 önde girerken ikinci yarı rakibimize engel olamayınca maç uzatmalara gitti. Uzatmalar dahil olmak üzere 44 rauntta toplam 78 frag alan Calyx – İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş ikilisi bu stresli haritayı 22-20 kazanmamızda ana etkenler oldu.

Avrupa Minörü play-offlarında EnVyUs ve OpTic’e karşı aldığı iki galibiyetle ana majör elemelerine gitmeyi garantileyen Space Soldiers, Avrupa Minörü finalinde şampiyonluk için oynayacağı rakibini beklemeye başladı. Rakibimiz, önce AGO’yu sonrasındaysa OpTic’i geçen EnVyUs oldu. Majör elemelerine katılım hakkı sayesinde üzerindeki baskıyı atan takımımız EnVyUs karşısında 16-5 ve 16-10’luk harita skorlarıyla galip gelerek yalnızca majör elemelerine gitmeyi garantilemekle kalmadı, aynı zamanda “Avrupa Minör Şampiyonu” ünvanını da kazanmış oldu.

ELEAGUE Major: Boston 2018’e katılacak son sekiz takımı belirleyecek elemeler, 12-15 Ocak 2018’de düzenlenecek.

38830