TWITTER: @SPACESOLDIERSTRFACEBOOK: SPACE SOLDIERSINSTAGRAM: @SPACESOLDIERS

Haftanın Özeti (6-12 Kasım)

Haftanın Özeti (6-12 Kasım)

Yazar: Ali “antoniNartaud” Selçuk

15 Kasım 2017

67103

GÖRÜNTÜLENME

Geçtiğimiz Hafta Avrupa Minör Şampiyonası’nda kusursuz bir performans ortaya koyup şampiyon olan aynı zamanda tarihinde ilk kez Majör Ana Elemelerine katılmaya hak kazanan temsilcimiz, önündeki uzun ve zorlu turnuva süreci öncesinde haftayı online maçlarla geçirdi. Geçen haftanın kısa bir özetine bakacak olursak:

Çok Önemli HLTV Sıralama Puanları:

Kazandığı Minör Şampiyonluğu ile birlikte HLTV Sıralamasında temsilcimiz 18.sıraya yükseldi. Kazandığı 54 puanla, sıralamadaki yerini sağlanlaştırma adına çok önemli puanlar kazanıp ilk 15’de yer alan diğer takımlarla arayı iyice kapattı. Temsilcimizin aldığı bu puanlar, mevcut sıralamasını çok etkilememiş gözükse de, önümüzdeki turnuvalardan alınacak sonuçlarla birlikte hedeflediğimiz üst sıralara taşımada büyük öneme sahip olacak.

ESEA Premier 26. Sezon Lig Maçları Tamamlandı:

ESEA Premier 25. Sezon ve ESEA 25. Sezon Global Challange Şampiyonu temsilcimiz, ESEA Premier 26. Sezon’un kalan lig maçlarını geçtiğimiz hafta tamamladı. Oldukça yoğun bir maç fikstürü oynayan temsilcimiz bu maçlarda 4 Galibiyet 3 Mağlubiyet alarak normal sezonu 4. sırada tamamlayarak, çeyrek finallerde normal sezonu 5. sırada tamamlayan aAa ile eşleşti. aAa’yı 2-1’lik skorla geçen ekibimizin yarı finaldeki rakibi eXtatus.

ESEA Premier 26. Sezon Playoff maçları bu hafta içerisinde oynanacak. Bo3 formatta oynanacak maçlardan sonra şampiyon olan takım “ESL Pro League”e yükselirken, 2. ve 3. sırada yer alan takımlar ESL Pro League’e yükselmek için, ESL Pro League’den gelecek 2 takımla playoff maçı oynayacak. Ayrıca yine ilk 3’e giren takımlar ESEA 26. Sezon Global Challenge’da mücadele edecekler.

Dreamhack Winter Elemeleri Son Nefeste:

Aralık Ayının başında İsveçte düzenlenecek Dreamhack Winter turnuvası için kapalı elemelere davet alan temsilcimiz, Playoff ilk turunda BBSP, Çeyrek Finalde Seed ve Yarı Finalde Mans Not Hot takımlarını 2-0 ile geçerek finale ulaşsa da, finalde North Academy takımına 2-0 kaybederek Dreamhack Winter Turnuvasına katılma şansını yitirdi. Yaklaşık 10 saat süren bir maç maratonu ve her iki final maçında da oynanan en az 30 round ile birlikte temsilcimiz finallere katılma hakkını elde edemedi.

Barcelona Yolculuğu Başlıyor:

22-26 Kasım Tarihlerinde Barcelona’da düzenlenecek ve 92.500$ ödül havuzuna sahip WESG Avrupa CIS Finallerinde yer alacak temsilcimiz bu hafta Barcelona’ya gidecek. Bu turnuvada Fnatic, Envyus, Virtus Pro gibi takımların yanı sıra karma milli takımların da bulunduğu ekipler 1.500.000 $ ödüllü, temsilcimizin geçen sene 4. bitirdiği WESG Finalleri’ne katılmak için mücadele verecekler.

Riv9’dan Harika Haftasonu:

Fifa 18’deki oyuncumuz Riv9 Haftasonu Ligindeki başarılı performansını bu hafta da sürdürerek 39 Galibiyet 1 Mağlubiyet ile haftayı kapatarak Dünya Sıralamasında 33. Sıraya yerleşti.  “eWorldcup” için eleme aylarından birisi olan bu ay oyuncumuzun turnuvaya katılmaya hak kazanabilmesi için Dünya Sıralamasında ilk 64 içinde kalması gerekiyor.

67103